Z trądzikiem można walczyć

Trądzik młodzieńczy dotyka bardzo wielu nastolatków. Jest to dokuczliwa przypadłość, poza tym często znacząco wpływa na nasz wygląd, a co za tym idzie, samopoczucie. Można jednak, a nawet trzeba z nim walczyć. Istnieje wiele sposób na skuteczną walkę z trądzikiem. Ich dobór zależy oczywiście od stopnia nasilenia choroby. Gdy zaczynamy zauważać na swojej twarzy zaskórniki i tak zwane pryszcze, warto sprawdzić, czy nie mamy jakiś problemów hormonalnych. Często to one są przyczyną trądziku.

Poza tym należy zadbać o odpowiednią dietę. Powinniśmy unikać ostrych, tłustych, smażonych potraw, ale niestety także słodyczy i nabiału. Oczywiście jeżeli od czasu do czasu pozwolimy sobie na kostkę czekolady to raczej nic się nie stanie. Przesadzać z rygorem przecież też nie można. Warto zapytać w aptece o herbatki ziołowe, które oczyszczą nasz organizm z toksyn.

Jeśli dokucza nam trądzik, musimy bardziej dotychczas dbać o odpowiednią higienę. W tym wypadku prysznic dwa razy dziennie nie jest powodem do śmiechu, tylko koniecznością. Powinniśmy także zwracać uwagę na kosmetyki, których używamy. Najlepiej żeby miały one w swoim składzie siarkę i inne substancje oczyszczające oraz odkażające. Niezbędny będzie także tonik, ale nie powinien on zawierać alkoholu. Warto także zaopatrzyć się w maseczki, najlepiej z glinki. Należy nakładać je średnio co trzy dni, nie tylko na twarz, lecz także na plecy oraz dekolt. Istnieje również wiele kremów matujących, które sprawią, że nasza cera będzie się mniej świecić. Ważne jest także dbanie o odpowiednie nawilżenie. Krem nawilżający nie natłuści nam skóry, zapobiegnie natomiast jej nadmiernemu wysuszeniu, które nigdy nie jest korzystne.

Gdy dokucza nam trądzik, powinniśmy szczególnie uważać z makijażem. Powinniśmy używać wysokiej jakości kosmetyków. Zbyt duża ilość podkładu może zatkać nam pory, więc zdecydowanie lepszą opcją jest lekki puder antybakteryjny. Pod żadnym pozorem nie pożyczajmy od nikogo kosmetyków. Naszym obowiązkiem jest dokładne zmycie makijażu na koniec dnia. Oczywiście nie musimy, a nawet nie powinniśmy rezygnować z wizyt u kosmetyczki, warto jednak znaleźć taki salon kosmetyczny, który zachowuje wysokie standardy higieniczne. Nie jest chyba problemem wpisać w wyszukiwarkę internetową hasła typu: kosmetyczka Katowice swiaturody.com. Poczytajmy, która z nich ma najlepsze opinie. Nie możemy pozwolić sobie na nadkażenie krostek. Im lepsza renoma salonu, tym większe szanse na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji. Poza tym w aptekach można dostać wszelkiego rodzaju maści i serum na trądzik. Jeśli jednak z ich pomocą nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemem, powinniśmy udać się do dermatologa. Czasami konieczne jest leczenie antybiotykami, które obecnie nie są tak szkodliwe jak kiedyś. Trądzik nie może być powodem do wstydu. To przecież bardzo powszechna dolegliwość. Nie można jednak go bagatelizować i pozwolić, by był coraz silniejszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>