Napoje smakowe a zęby

Czy na pewno z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że picie wszelkich napojów smakowych, jak i również innych ciekawych specyfików, jest dla nas nieszkodliwe? Pewnie nie zauważymy żadnych dziwnych dolegliwości. Jednak zupełnie innego zdania są stomatolodzy, którzy niestety później oglądają nasze zęby i często widzą, że są one w naprawdę opłakanym stanie. W takiej sytuacji warto się dowiedzieć co zawierają wszelkiego rodzaju słodkie napoje, jak i również wody smakowe. Szczególnie ten drugi rodzaj jest niezwykle zdradliwy. Przede wszystkim dlatego, że możemy spokojnie powiedzieć na temat tych wód smakowych, że przecież wszyscy zalecają picie wody, zwłaszcza, jeśli za oknem panują prawdziwe upały. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy na pewno wody smakowe w tym przypadku rzeczywiście będą dobrym pomysłem? Wszystko co ma jakiś smak, niestety w dzisiejszych czasach zawiera odpowiednią dawkę cukru. Dlatego, niestety, nasze zęby będą się szybciej psuły od picia słodkich napojów, bądź też wód smakowych. Taki efekt z pewnością nie będzie dla nas zbytnio zadowalający. Szczególnie, że chcemy się jak najbardziej uchronić przed niechcianą próchnicą. Niektórzy zgubnie uważają, że w takim razie wystarczy po napiciu się słodkiego napoju, wziąć do ust gumę do żucia, oczywiście bez dodatku cukru. Czy taki proces rozwiąże nasz problem? Trzeba niestety wziąć pod uwagę, że to nie jest takie oczywiste, jak nam się wydaje. Ponieważ często zamiast cukru w takich napojach, jak i również gumach do żucia dodawany jest słodzik, który nazywa się aspartam (https://pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam). Na temat szkodliwości tego związku na szczęście możemy dowiedzieć się coraz więcej. Niestety bardzo duże koncerny spożywcze, nie żałują tego rakotwórczego składnika.

Zatem stomatolodzy doradzają, by w ogóle zrezygnować z wszelkiego rodzaju cukrów oraz słodzików, które i tak mają bardzo szkodliwe działanie dla naszego organizmu, a w tym również dla naszych zębów. Chyba nie trzeba za długo tłumaczyć, że jeśli nie będziemy dbali o naszą higienę zębów, to czeka nas zaawansowana próchnica. Stomatolog z Olsztyna (http://dentysta-stomatolog.com/olsztyn,1.html) w takim razie doradza, by najzwyczajniej w świecie unikać wszelkich wód smakowych. Chyba, że wolimy później leczyć swoje zęby. Jak wypowiada się doświadczony olsztyński dentysta, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>