Codzienna troska o paznokcie

Codzienny styl życia i tryb każdej pracy nie sprzyja i nie pomaga zachować pięknych i zdrowych paznokci. Są one narażone na brak witamin oraz przede wszystkim urazy mechaniczne, złamania i otarcia. Jednak mimo, czysto użytkowej funkcji paznokcie pełnią też funkcję estetyczną. Ostatnimi czasy funkcje aparycyjne są chyba ważniejsze. Jak więc zadbać o swoje paznokcie? Sposobów jak w domowy sposób profesjonalnie o nie zadbać jest jak na lekarstwo, dlatego też lepiej wydać te kilkanaście złotych i skorzystać z profesjonalnych usług jednej z warszawskiej kosmetyczek.

Większość salonów kosmetycznych w Warszawie (swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html) tak naprawdę wzięło się od paznokci. Można powiedzieć, że są one protoplastami innych zabiegów oferowanych w salonach urody. Kiedy ktoś zakłada własną działalność w tym biznesie, to przeważnie zaczyna właśnie od paznokci, ponieważ zabiegi są dość transparentne i dają duże zyski. Co za tym idzie – możemy być pewni efektów zabiegów i doświadczenia kosmetyczek. Możemy dokonać odżywiania paznokci, zmiany kolory, czy kształtu – możliwości jest naprawdę wiele.

Jeżeli jednak uprzemy się, aby dbać o paznokcie w domowym zaciszu, to również nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Od czego zacząć? Oczywiście, od odpowiedniego zadbania o zdrowie, odżywienie i usunięcie skórek. Powinniśmy to robić delikatnie i uprzednio użyć produktu do zmiękczania skóry, aby uniknąć bólu i ewentualnego krwawienia. Jeżeli chcemy odżywić paznokcie, możemy użyć parafiny i wykonać własny zabieg za pomocą nawilżacza i rękawiczek w domu. To dożywi i wzmocni paznokcie, zabieg taki można robić nawet kilkanaście razy w miesiącu.
Jeżeli chodzi o aspekt wyglądu to tutaj wszystko zależy od naszego gustu. Jeżeli nie mamy do końca pomysłu jaki „design” wybrać, to nie powinniśmy eksperymentować. Najlepiej skorzystać z usług kosmetyczki – ona najlepiej dobierze kolor i ewentualne wzory, a przede wszystkim wykona malowanie profesjonalnie, dokładnie i estetycznie.

Zabiegi na paznokcie w salonach kosmetycznych nie są drogie, przeważnie jest to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – zależy na jaki zabieg się zdecydujemy. Dużą popularnością cieszą się sztuczne paznokcie, jednak są one nietrwałe i kłopotliwe. Aby można było swobodnie wykonywać codzienne czynności, potrzebny jest naprawdę profesjonalny zabieg, dlatego też lepiej zadbać o swoje naturalne paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>